Από το Blogger.
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ: "Γυάλινος κόσμος" (Θέατρο Τ, από 25/12), "Ο πατέρας του Άμλετ" (Αθήναιον, από 25/12)

Χορός στους δρόμους της πόλης

Leave a Comment
Η 29η Απριλίου έχει καθιερωθεί, από το 1982, ως παγκόσμια ημέρα χορού, από το Διεθνές Συμβούλιο Χορού Cid Unesco
Ο Δήμος Θεσσαλονίκης συμμετέχοντας στον φετινό εορτασμό της ημέρας αυτής διοργανώνει εκδηλώσεις σε συνεργασία με το Σωματείο Καθηγητών Χορού.

Τη Μεγάλη Δευτέρα 29 Απριλίου 2013, περισσότερες από 20 σχολές και ομάδες χορού θα κάνουν αισθητή την παρουσία τους σε όλη την πόλη.
Οι εκδηλώσεις θα ξεκινήσουν από τις 11:00 στους δρόμους της Θεσσαλονίκης και θα καταλήξουν στο Δημοτικό Θέατρο Κήπου, με τις ομάδες να διαδέχονται η μία την άλλη, σε ένα χορευτικό πανόραμα που θα διαρκέσει έως το βράδυ.

Το αναλυτικό πρόγραμμα:

11.00 Λευκός Πύργος, "Τερψιchorus School of Dance", σχολή χορού Δη.Κε.Σ, "Ίρις".
11.00 Βίλα Μορντώχ, Χορευτικό παιχνίδι για παιδιά 9 έως 11 ετών με οδηγούς τις Σοφία Μάντη και Λένα Ράνη.
11.45 Πλατεία Ναυαρίνου "Τερψιchorus School of Dance", σχολή χορού Δη.Κε.Σ, "Ίρις".
12.30 Πλατεία Άθωνος, "Τερψιchorus School of Dance" , σχολή χορού Δη.Κε.Σ, "Ίρις".
13.45 Πλατεία Αριστοτέλους "Τερψιchorus School of Dance" , σχολή χορού Δη.Κε.Σ, "Ίρις".
15.30 Σταθμός ΟΣΕ, "Τερψιchorus School of Dance" & ομάδα χορού "Β+6".
16.30 Λεωφορείο ΟΑΣΘ, Ομάδα χορού "Β+6".

Δημοτικό Θέατρο Κήπου 
19.15 Ομάδα χορού "Pro Dancers Studio".
19.20 Κοινωνικός σύνδεσμος κατοίκων Χαριλάου.
19.30 Ομάδα Χορού Θεραπευτηρίου Χρόνιων Παθήσεων Θεσσαλονίκης "Ο Άγιος Παντελεήμων".
19.35 Ειδικό Ψυχαγωγικό Κέντρο Δήμου Θεσσαλονίκης.
19.40 Κοινωνικός σύνδεσμος κατοίκων Χαριλάου.
19.45 Σχολή Μπαλέτου "Ρίκα Τσιτσοπούλου".
19.50 Σχολή Χορού "Χαλικιά".
19.55 Σχολή χορού Δη.Κε.Σ, "Ίρις".
20.00 "Τερψιchorus School of Dance".
20.05 Σχολή χορού "Adagio"–Κιλκίς.
20.10 Σχολή Χορού "Βίκη Σιάνου".
20.12 "Pro Dancers Studio".
20.15  Σχολή χορού "Βίκη Σιάνου".
20.18 Σχολή χορός "Κίνηση".
20.20 Σχολή χορού "Άσπας Φούτση".
20.25 Ομάδα χορού "Facia".
20.30 Ανώτερη Σχολή Χορού Δήμου Θεσσαλονίκης.
20.35 ΧΑΝ Θεσσαλονίκης "Group Jacobina Arte Υ.M.C.A. of Thessaloniki".
20.40 Ομάδα χορού "Δρώσα Μάζα".
20.50 Ομάδα χορού "Β+6".
21.00 Ομάδα χορού "Εσαεί εν Ροή".
21.10 "Pas.Par.Tu Dance Company".
21.20 Ομάδα "Τρίγωνο"
21.30 Ομάδα "Extravadance".



Νεότερη ανάρτηση Παλαιότερη Ανάρτηση Αρχική σελίδα

0 comments: